wtorek, 23 czerwiec, 2026
10 luty 2022 r.

Budżet na dopłaty do szybkich ładowarek elektryków już wyczerpany

7 stycznia 2022 roku został uruchomiony program dofinansowań mający na celu budowę infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych oraz do ładowania wodoru. Łączny budżet programu wynosi 870 mln zł. Jednym z elementów projektu jest budowa ogólnodostępnych, ultraszybkich stacji ładowania o mocy minimum 150 kW. Na ten cel przeznaczono 315 mln zł. Jak się okazuje, środki zostały rozdysponowane w ciągu 2 tygodni.

Jak informuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), program cieszy się ogromną popularnością. Jego beneficjentami mogą być przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni rolnicy. Warunkiem jest to, że dotacja nie może przekroczyć 50% wszystkich kosztów kwalifikowanych.

Dyrektor zarządzający PSPA, Maciej Mazur, dodaje, że "tak szybkie wyczerpanie budżetu na dotacje do stacji ultraszybkich dowodzi przede wszystkim tego, że program był oczekiwany przez branżę, a dzięki procesowi konsultacji, jego kształt w dużym stopniu odpowiada oczekiwaniom rynku".

Budowa ultraszybkich stacji ładowania jest niezbędna, aby liczba pojazdów elektrycznych w Polce zaczęła dynamiczne rosnąć. Aktualnie stacji o mocy minimum 150 kW jest w naszych kraju zaledwie 50.

Źródło: ev.auto-swiat.pl

Twoja firma wydaje dużo na paliwo i chciałbyś obniżyć te koszty?

Z kartą flotową E100 zatankujesz bezgotówkowo i tam, gdzie jest najtaniej!

Przetestuj kartę bezpłatnie i zobacz jakie oszczędności może przynieść Twojej firmie

Udostępnij

Może Cię zainteresować

Najnowsze artykuły