Projekty charytatywne listopad-grudzień 2024
Spis treści
Grudzień to wyjątkowy czas – moment refleksji, zatrzymania się, spojrzenia życzliwie na drugiego człowieka. W tym przedświątecznym nastroju z radością obserwowaliśmy jak do rodzin i dzieci znajdujących się w trudnym położeniu trafiają paczki. Zadbaliśmy o to, aby wśród prezentów znalazły się nie tylko praktyczne, użyteczne przedmioty, ale też takie, o których marzymy, chociaż możemy się bez nich obejść.
Pomoc dla rodzin wielodzietnych
Pod koniec listopada do 16 rodzin z rejonu pokrowskiego dotarły artykuły pierwszej potrzeby. Rodzinom brakowało podstawowych sprzętów AGD: kuchenek mikrofalowych, mikserów, maszynek do mięsa. W paczkach znalazły się też akcesoria potrzebne do przygotowywania posiłków: garnki, patelnie, naczynia, sztućce.
Dostawa do rodzin mieszkających blisko frontu nie byłaby możliwa bez pomocy lokalnych, ukraińskich organizacji. Serdecznie dziękujemy naszemu partnerowi - Fundacji „Horyzont”, która koordynowała pomoc od strony logistycznej.


Kampania Wierzę w cuda
Gdy nasza rzeczywistość jest trudna, pomaga nam wiara, że sytuacja ulegnie zmianie na lepsze oraz... marzenia. Dzieci opanowały tę umiejętność do perfekcji - każde dziecko o czymś marzy, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, gdy pojawia się szansa, że marzenie może się spełnić.
Chcieliśmy spełnić jak najwięcej życzeń, dlatego akcja Wierzę w cuda objęła aż 12 dziecięcych ośrodków z Drużkowki, Kramatorska, Słowiańska, Dniepru, Czerkasy, Chmielnicki, Kijowa, Taraszcza, Stawiszcza i Wielkoaleksandriwki. Mali mieszkańcy tych miast podzielili się w listach do Świętego Mikołaja swoimi najskrytszymi pragnieniami. Na ich listach znalazły się przede wszystkich zabawki, zestawy LEGO, gry, akcesoria plastyczne i oczywiście słodycze. Mikołaj nie mógł się pomylić - prezenty dotarły do dzieci zgodnie z zamówieniami :-)
Aby atmosfera w ośrodkach dla dzieci stała się prawdziwie świąteczna, zadbaliśmy też o dekorację. Do placówek dotarły choinki, figurki Mikołaja, ozdoby – niech magia Świąt trwa!


Pokój socjalny na oddziale pediatrycznym
Przebywanie w szpitalu to ogromny stres, zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Im dłużej trwa taki pobyt, tym rozłąka z domem jest dla małego pacjenta bardziej dotkliwa. Dlatego bardzo ważne jest, żeby w warunkach szpitalnych zapewnić pacjentom i ich rodzinom komfortową przestrzeń - jak najbardziej zbliżoną do domowej. Pod koniec listopada skończyliśmy urządzanie pokoju dziecięcego na oddziale pediatrycznym Szpitala Miejskiego w Taraszczy. W pokoju pojawiły się nowe meble, sprzęt AGD (kuchenka mikrofalowa, odkurzacz, czajnik elektryczny) oraz materiały edukacyjne i higieniczne. Wszystko po to, by mali pacjenci czuli się jak najbardziej komfortowo, a ich rodzice mieli zagospodarowane miejsce, gdzie mogą odpocząć.
Wsparcie dla Centrum Rehabilitacyjnego w Rokitnem
W grudniu do centrum dotarły paczki z artykułami rozwojowo-edukacyjnymi dla dzieci. Mali podopieczni otrzymali m.in. puzzle, gry planszowe, piasek kinetyczny, sprzęt AGD, materiały szkolne. Dostaliśmy podziękowania od zarządu placówki za “ogromne serce i wrażliwość na dzieci ze specjalnymi potrzebami”.

