Obowiązkowe urzadzenia pokładowe dla autobusów na Wegrzech
Aktualizacja z 14 lutego 2024 r.
W związku z naciskami węgierskich firm autobusowych, wprowadzenie obowiązkowych OBU zostało przesunięte na 1 kwietnia 2024 r.
Przewoźnicy, którzy zarejestrowali się już w systemie do poboru opłat HU-GO, proszeni są o niekorzystanie z systemu do końca marca 2024 r. W dalszym ciągu obowiązują winiety miesięczne i tygodniowe - aż do końca marca.
Od 1 lutego autobusy nie będą mogły uiszczać opłat drogowych na Węgrzech za pomocą winiet. Za drogi będzie można płacić tylko przy pomocy urządzeń pokładowych OBU.
Osoby, który wykupiły w ubiegłym roku winiety roczne, będą mogły z nich korzystać do 31 stycznia. W styczniu będzie można jeszcze kupić winietę miesięczną oraz tygodniową, jednak ich okres ważności skończy się również 31 stycznia.
Aby uniknąć mandatu, autobusy należy zarejestrować w węgierskim systemie do poboru opłat HU-GO. Można będzie to zrobić już od połowy stycznia.
Zachęcamy do szybciej rejestracji pojazdów na opłaty drogowe na Węgrzech z urządzeniem E-BOX. Urządzenie pozwala na wygodne i automatyczne opłaty w 12 krajach Europy. Więcej informacji na temat E-BOX oraz pełna lista krajów znajdują się na tej stronie.
HU GO to system elektronicznego poboru opłat drogowych wprowadzony na Węgrzech.
