Norwegia wprowadza natychmiastowe kary za nielegalny kabotaż
Od 1 marca norweskie służby kontrolne będą mogły wystawić karę za nielegalny kabotaż na miejscu zatrzymania. Norwegia chce w ten sposób zniechęcić przewoźników do łamania przepisów.
Dotychczas, sprawy związane z nielegalnym przewozem kabotażowym trafiały do norweskich organów administracyjnych. Te ostatnie, przed wydaniem decyzji, musiały sprawdzić każdy kwestionowany kabotaż. W przypadku dużych firm proces zajmował kilka miesięcy i często kończył się w sądzie. Teraz ma się to zmienić. Norweskie służby będą mogły skorzystać z uproszczonej procedury i wystawić mandat na miejscu.
Uproszczoną procedurę będzie można zastosować na przykład wtedy, gdy kierowca nie posiada dokumentów potwierdzających poprzednie trasy. Nowe przepisy mają poprawić ściągalność mandatów od zagranicznych przedsiębiorców.
