Kolejna blokada Świecka - tym razem do skutku
Rolnicy wracają na przejście graniczne w Świecku. Od 10 marca będzie ono całkowicie zablokowane. Tym razem nie jest to już jedynie strajk ostrzegawczy, lecz masowa akcja aż “do skutku”.
W związku z tym, że ich postulaty nie zostały zrealizowane, rolnicy spełniają swoją groźbę i zamierzają blokować Świecko “na stałe”. Co może to oznaczać w praktyce? Zwykle zezwolenia na tego typu akcje wydawane są na kilka tygodni, a czasem nawet miesięcy. Mieszkańcy przygranicznych miejscowości oraz wszyscy, którzy regularnie przekraczają to przejście graniczne mogą się więc spodziewać długotrwałych i dających się we znaki utrudnień. Kierowcy zawodowi będą musieli kierować się na przejścia w Gubinku, Olszynie i Kołbaskowie, co będzie się wiązało z nadrabianiem kilometrów i dodatkowymi kosztami.
Dziś, 5 marca, w Urzędzie Miejskim Słubicach zbiera się sztab kryzysowy, podczas którego omówione zostaną szczegóły blokady. O tym jak zorganizowane będą objazdy na autostradzie A2 poinformujemy wkrótce.
W tym artykule pisaliśmy o tym, czego domagają się rolnicy.
