Belgijska prowincja zaostrza kary za używanie telefonu podczas jazdy
Od 1 lutego za używanie telefonu w czasie jazdy w prowincji Limburgia, kierowca straci prawo jazdy na 15 dni. Dotyczy to zarówno kierowców osobówek, jak i ciężarówek, a także zagranicznych kierowców.
Statystyki belgijskiej policji wskazują, że aż 8% wszystkich śmiertelnych wypadków na drodze związane jest z używaniem telefonu. Władze Limburgii postanowiły zaostrzyć kary przewidziane za to wykroczenie. Teraz kierowca otrzyma nie tylko mandat, ale też straci uprawnienia na 15 dni. Po tym czasie będzie mógł odebrać prawo jazdy na lokalnym komisariacie.
Prowincja Limburgia znajduje się w północno-wschodniej Belgii, w regionie Flandria. Zamieszkuje ją nieco ponad 880 tys. osób, a jej głównym miastem jest Hasselt.
