wtorek, 23 czerwiec, 2026
24 wrzesień 2020 r.

Belgowie zmniejszą emisje spalin za pomocą piętrowych naczep

Bpost, czyli belgijska poczta, poinformowała o rozpoczęciu nowej inwestycji, która ma przyczynić się do ograniczenia emisji spalin przy jednoczesnym przyniesieniu oszczędności finansowych. Ma to mieć miejsce na skutek zakupu 320 piętrowych naczep, typu Double Deck Trailers, które mają pozwolić na przewóz o 60% więcej paczek na raz, niż ma to miejsce obecnie. Według szacunków, do 2030 roku ma się to przyczynić do ograniczenia emisji dwutlenku węgla generowanego podczas pokonywania przez pojazdy poczty 11 mln kilometrów rocznie, tyle bowiem km mniej mają one przejeżdżać dzięki nowemu rozwiązaniu.

Źródło: trans.info/press.bpost.pl

Twoja firma wydaje dużo na paliwo i chciałbyś obniżyć te koszty?

Z kartą flotową E100 zatankujesz bezgotówkowo i tam, gdzie jest najtaniej!

Przetestuj kartę bezpłatnie i zobacz jakie oszczędności może przynieść Twojej firmie

Udostępnij

Może Cię zainteresować

Najnowsze artykuły