Kolejne obostrzenia we Włoszech oraz Serbii
Kolejne kraje decydują się na wprowadzenie specjalnych środków bezpieczeństwa w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz coraz większym odsetkiem zachorowań w poszczególnych krajach Unii Europejskiej.
Kierowcy, którzy wybierają się do Włoch i przejeżdżali tranzytem przez Chorwację, Grecję, Hiszpanię lub Maltę w przeciągu ostatnich dwóch tygodni będą musieli udowodnić, że wjeżdżają do Włoch w celach zarobkowych oraz wypełnić specjalne oświadczenie.
Kierowcy zawodowi mogą przebywać we Włoszech obecnie maksymalnie 120 godzin z czego 36 godzin w podróży po czym muszą opuścić kraj lub zaczać kwarantannę.
Kierowcy, którzy mają w planach podróż do Serbii poprzez Bułgarię, Rumunię, Macedonię Północną oraz Chorwację będą zmuszeni przy wjeździe okazać negatywny wynik testu PCR na COVID-19 wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem.
NA przejściach granicznym jest możliwy wjazd obywateli polskich bez okazania wyników testu ale tylko tranzytem na czas maksymalnie 12 godzin.
Źródło: trans.info
