wtorek, 23 czerwiec, 2026
14 wrzesień 2020 r.

Powrót prewencyjnych badań trzeźwości dla kierowców

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało ZMPD, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Urzędem Ochrony Danych Osobowych jest w trakcie prac nad regulacjami dotyczącymi kontroli trzeźwości u pracowników.

Już w 2019 organizacja ZMPD oraz Krajowa Sekcja Transportu NSZZ Solidarność zorganizowali wspólną konferencje prasową, podczas której była rozmowa o możliwości całkowitego wyeliminowania niebezpieczeństwa opuszczania baz transportowych przez pojazdy kierowane przez kierowcę nietrzeźwego lub będącego pod wpływem narkotyków. O temacie zrobiło się ponownie głośno po czerwcowych wypadkach kierowców autobusów w Warszawie.

Źródło: logistyka.rp.pl

Twoja firma wydaje dużo na paliwo i chciałbyś obniżyć te koszty?

Z kartą flotową E100 zatankujesz bezgotówkowo i tam, gdzie jest najtaniej!

Przetestuj kartę bezpłatnie i zobacz jakie oszczędności może przynieść Twojej firmie

Udostępnij

Może Cię zainteresować

Najnowsze artykuły