wtorek, 23 czerwiec, 2026
27 sierpień 2020 r.

Kary za filmowanie wypadków

Jak donosi trans.info z mandatami wynoszącymi 230€ muszą się liczyć kierowcy, którzy zdecydują się uwiecznić na telefonie miejsce wypadku w Holandii.

Na początku tego tygodnia pod Amsterdamem doszło do poważnego wypadku ciężarówki oraz dwóch samochodów osobowych, którego skutki nakręciło na swoich smartfonach kilkunastu przejeżdżających obok kierowców. Policja poinformowała, że zostali oni już namierzeni oraz ukarani za korzystanie z telefonów podczas jazdy.

Warto przypomnieć, że w Niemczech od 2017 r. taki czyn jest już traktowany jako przestępstwo i grozi za niego grzywna w wysokości do 1000€ oraz kara więzienia do dwóch lat.

źródło: trans.info

Twoja firma wydaje dużo na paliwo i chciałbyś obniżyć te koszty?

Z kartą flotową E100 zatankujesz bezgotówkowo i tam, gdzie jest najtaniej!

Przetestuj kartę bezpłatnie i zobacz jakie oszczędności może przynieść Twojej firmie

Udostępnij

Może Cię zainteresować

Najnowsze artykuły