wtorek, 23 czerwiec, 2026
13:37, 19 luty 2025

Wkrótce koniec okresu przejściowego dla wymiany tachografów

Od 1 marca nie będzie już obowiązywał okres, w którym służby nie wystawiają mandatów za brak tachografu nowej generacji. To ostatni moment dla przewoźników w transporcie międzynarodowym, by dostosować swoją flotę do nowych przepisów.

Przypomnijmy, że czas na wymianę tachografów analogowych i cyfrowych typu G1 minął 31 grudnia 2024 r., jednak wprowadzono okres przejściowy trwający do 28 lutego 2025 r. W tym czasie zamiast mandatów kierowcy mieli otrzymywać jedynie upomnienia. Lada moment jednak skończy się taryfa ulgowa i służby kontrolne zaczną nakładać na przewoźników kary pieniężne.

Przypomnijmy też, że kraje członkowskie miały czas do końca ubiegłego roku, aby wyposażyć swoje organy kontrolne w sprzęt potrzebny do zdalnych kontroli. Co prawda za niedopełnienie tego obowiązku Unia nie przewidziała żadnych kar, jednak w wielu krajach, w tym w Polsce, sczytywanie danych z tachografu dzięki technologii DSRC jest już normą.

Twoja firma wydaje dużo na paliwo i chciałbyś obniżyć te koszty?

Z kartą flotową E100 zatankujesz bezgotówkowo i tam, gdzie jest najtaniej!

Przetestuj kartę bezpłatnie i zobacz jakie oszczędności może przynieść Twojej firmie

Udostępnij

Może Cię zainteresować

Najnowsze artykuły