Komisja Europejska zachęca państwa członkowskie do przedłużenia zamknięcia granic
Komisja Europejska wezwała państwa członkowskie oraz stowarzyszone w strefie Schengen do przedłużenia zamknięcia granic kolejne 30 dni, czyli do 15 czerwca.
Komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson podkreśliła:
„Musimy zastosować skoordynowane podejście etapowe. Naszym pierwszym celem jest przywrócenie normalnego funkcjonowania strefy Schengen, w której odbywa się swobodny przepływ osób, tak szybko jak sytuacja w obszarze zdrowia na to pozwoli. Ograniczenia swobody przemieszczania się i kontrole na granicach wewnętrznych będą musiały być znoszone stopniowo, zanim przejdziemy do usuwania ograniczeń na granicach zewnętrznych i zagwarantujemy dostęp do UE obywatelom z państw trzecich, podróżującym w celach innych niż niezbędne.”
Źródło: trans.info/ec.europa.eu
