wtorek, 23 czerwiec, 2026
14:38, 11 marzec 2025

Ukraina rozszerza e-Kolejkę na inne przejścia graniczne

Jeszcze w tym miesiącu systemem elektronicznej kolejki zostaną objęte 4 polsko-ukraińskie przejścia graniczne. Ma to upłynnić wjazd ciężarówek do Polski.

System e-Kolejka został wprowadzony w grudniu 2022 r. na przejściu Jagodzin-Dorohusk od strony ukraińskiej. Było to efekt protestu polskich przewoźników, którzy zmuszeni byli do oczekiwania na wjazd do Polski w kilkukilometrowych kolejkach. Kolejki oburzały szczególnie mocno polskich kierowców ciężarówek, którzy wracali do kraju bez ładunku. To głównie z myślą o nich powstała e-Cherha, czyli system, w którym przewoźnicy się rejestrują a następnie otrzymują datę i przybliżoną godzinę w jakiej mają się pojawić w punkcie kontrolnym.

W marcu system e-Cherha zostanie wdrożony na kolejnych 4 przejściach:

  • Uhrynów – Dołhobyczów (od 25 marca)
  • Hrushiv – Budomierz (od 18 marca)
  • Smilnytsia – Krościenko (od 11 marca)
  • Niżankowicze – Malhowice (od 25 marca)

Rejestracje w e-Kolejce dotyczą tylko pojazdów powyżej 3,5 tony przekraczających przejścia od strony ukraińskiej.

Twoja firma wydaje dużo na paliwo i chciałbyś obniżyć te koszty?

Z kartą flotową E100 zatankujesz bezgotówkowo i tam, gdzie jest najtaniej!

Przetestuj kartę bezpłatnie i zobacz jakie oszczędności może przynieść Twojej firmie

Udostępnij

Może Cię zainteresować

Najnowsze artykuły