wtorek, 23 czerwiec, 2026
15:05, 25 listopad 2022

Orlen będzie produkował biometan

Grupa Orlen poinformowała o budowie pierwszej w Polsce ekologicznej biogazowni. Będzie w niej produkowany biometan – odnawialne paliwo dla transportu ciężkiego. Rocznie ma być wytwarzanych 5,5 tys. ton ekologicznego LNG, który pozwoli na przejechanie ciężarówką 22 miliony kilometrów.

Nowoczesne źródła energii to nasza przyszłość. Dlatego rozwijamy się w obszarze biometanowni, które zapewnią dostęp do stabilnych i przyjaznych środowisku źródeł energii - powiedział prezes zarządu PKN Orlen, Daniel Obajtek.

Biometan będzie wytwarzany z ubocznych produktów rolnych, nienadających się do produkcji żywności. Inwestycja powstanie w miejscowości Głąbowo w województwie warmińsko-mazurskim. Jej szacunkowy koszt to 150 mln zł. Uruchomienie biogazowni planowane jest na drugą połowę 2024 r.

Banners block

Udostępnij

Może Cię zainteresować

Najnowsze artykuły