wtorek, 23 czerwiec, 2026
12 sierpień 2020 r.

Kierowcy zawodowi bardziej zdyscyplinowani

Logistyka.rp.pl opublikowała artykuł poświęcony bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz wpływu używania telefonów komórkowych na prowadzenie pojazdu. Według eksperymentu przeprowadzonego przez PZU wspólnie z Akademią Opel, podczas którego kierowcy pokonywali śliski tor używając telefonu komórkowego, aż 80% badanych nie potrafiło wskazać z jaką prędkością się poruszali. Zauważano też obniżenie średniej prędkości jazdy podczas używaniu telefonów, ale nie uchroniło to spowodowania przez jednego z badanych „wypadku” oraz częstszego działania systemu ESP.

Artykuł podsumowują słowa Mł. asp. Antoniego Rzeczkowskiego z Wydziału Prasowego KGP, który zaznaczył, że w kwestii korzystania z telefonów komórkowych o wiele bardziej zdyscyplinowani są kierowcy zawodowi- „Spędzają więcej czasu w samochodzie, mają słuchawki lub zestawy głośnomówiące i korzystają z nich. Są też bardziej świadomymi użytkownikami dróg od kierowców osobowych. Mają więcej szkoleń i wykonują znacznie większe przebiegi”.

Źródło: logistyka.rp.pl

Twoja firma wydaje dużo na paliwo i chciałbyś obniżyć te koszty?

Z kartą flotową E100 zatankujesz bezgotówkowo i tam, gdzie jest najtaniej!

Przetestuj kartę bezpłatnie i zobacz jakie oszczędności może przynieść Twojej firmie

Udostępnij

Może Cię zainteresować

Najnowsze artykuły