wtorek, 23 czerwiec, 2026
14 grudzień 2021 r.

Bezpłatny roaming w UE przez kolejne 10 lat?

W ubiegłym tygodniu zostało zawarte nieformalne porozumienie w sprawie przedłużenia na kolejne 10 lat bezpłatnego roamingu na terenie Unii Europejskiej. Jest to wynik kontynuacji programu “Roam like at Home” zapoczątkowanego w 2017 roku.

Porozumienie zakłada, że osoby podróżujące po krajach członkowskich, będą korzystać z telefonów komórkowych według stawek operatorów obowiązujących w ich kraju. Oznacza to, że żadne dodatkowe opłaty nie mogą być przez operatorów pobierane.

Drugim założeniem jest zagwarantowanie takiej samej jakości i szybkości połączeń mobilnych jak w kraju, w którym abonent mieszka na stałe. Warunkiem jest oczywiście to, że kraj, w którym przebywa osoba podróżująca posiada odpowiednią sieć. Zakazane jest między innymi obniżanie przez operatorów jakości usług roamingowych, na przykład poprzez zmianę sieci z 4G na 3G.

Aby porozumienie weszło w życie, musi zostać teraz zatwierdzone przez Parlament i Radę. Na najbliższym posiedzeniu planowane jest głosowanie nad tekstem.

Źródło: etransport.pl

Twoja firma wydaje dużo na paliwo i chciałbyś obniżyć te koszty?

Z kartą flotową E100 zatankujesz bezgotówkowo i tam, gdzie jest najtaniej!

Przetestuj kartę bezpłatnie i zobacz jakie oszczędności może przynieść Twojej firmie

Udostępnij

Może Cię zainteresować

Najnowsze artykuły