W ramach rozmrażania gospodarki przez kolejne kraje oraz rosnącego zapotrzebowania klientów, sieci produkcyjne wielu marek zaczynają wracać do pracy, często na razie w niepełnym wymiarze godzin.


Bridgestone EMIA od środy 15 kwietnia wznowił działanie zakładów w trzech hiszpańskich miastach: Burgos, Bilbao oraz Puente San Miguelo oraz w Rosji w miejscowości Uljanowsk. Do końca miesiąca zostało zaplanowane również otwarcie placówki w miejscowości Bari we Włoszech oraz Lanklaar w Belgii. Póki co fabryki w Indiach, RPA oraz Francji będą zamknięte. Fabryki w Poznaniu oraz Stargardzie oraz na Węgrzech działają cały czas ale mają zmniejszone moce wytwórcze.


Plany wznowienia kolejnych taśm produkcyjnych tej firmy wydają się zrozumiałem w świetle otwierania się kolejnych fabryk samochodów ciężarowych takich jak Scania, Renault czy Hyudnai o których ostatnio pisaliśmy. Dzisiaj do listy tych marek dołączył jeszcze DAF gdzie ruszyła fabryka w Holandii oraz Belgii. Brak na razie informacji na temat wznowienia produkcji tych samochodów w brytyjskim Leyland.


Źródło:motofakty.pl/40ton.net