wtorek, 6 czerwiec, 2023
Strona główna E100
e-box

Udostępnij artykuł

15 sierpień 2022 r.

3 кроки перевізників до оптимізації витрат на пальне

Ні для кого не секрет, що економічна криза в Україні вдарила практично по всім галузям економіки. І міжнародні автомобільні перевізники, на жаль, не стали виключенням.

Пальне з початку року подорожчало на 80%1. Витрати на пальне у перевізників раніше сягали 40% від усіх витрат компанії. Зараз цей показник зріс до 55%.
Можна спробувати зекономити на пальному шукаючи більш дешеві варіанти його купівлі, але часто це призводить до заправки неякісним пальним і поломок автотранспорту. І в підсумку витрати на ремонт вищі, ніж сума економії.

Так які ж варіанти зменшення витрат на пальне залишаються у перевізників?
Універсальної “чарівної пігулки”, яка б дозволила одразу суттєво зменшити витрати, не існує. Однак існують 3 кроки, завдяки яким перевізники можуть суттєво оптимізувати свої витрати.

1. Аналіз витрат минулого періоду

Для вирішення будь-якої проблеми, перш за все, необхідно розібратися в причинах, які призвели до її виникнення. Якщо ви раніше не проводили детальний аналіз витрат вашої компанії на пальне, то навряд чи зможете знайти рішення, як їх швидко та суттєво зменшити.

Що ж робити — піднімати купу документів минулих періодів і вираховувати витрати на пальне по кожному авто? А якщо в парку сотні або тисячі авто? Скільки часу та людських ресурсів необхідно витратити на детальний аналіз? Гарна новина — нічого такого робити не потрібно!

Компанія Е100 розробила та запустила інноваційну аналітичну платформу FastData. З її допомогою ви зможете швидко та без додаткового навчання детально проаналізувати витрати на пальне минулих періодів та знайти “слабкі” місця.

Ваші фактичні витрати як на долоні і ви можете впорядковувати дані за об’ємом заправок, ціною за літр, датою транзакцій. А також побачити в яких країнах та на яких АЗС заправлялися водії і, головне, за якими цінами на пальне.

Більш того, доступні дані по витратам не тільки на пальне, а й на оплату доріг та інших сервісів.

2. Встановлення обмежень “дорогих заправок” на поточний період

Тепер ви за допомогою звіту минулого періоду визначили АЗС, на яких пальне явно дорожче, ніж на більшості інших. З цього слідує, що варто встановити обмеження по об’єму або сумі заправок на таких АЗС, або повністю заблокувати водіям можливість заправок на них. Просто налаштуйте в Особистому кабінеті клієнта Е100 фільтри та ліміти по паливних картках, щоб водії могли заправлятися лише на “вигідних” станціях. Таким чином ви повністю приберете людський фактор при виборі АЗС водієм. Налаштувати фільтри та встановити ліміти можливо навіть по кожній окремій паливній картці, що дає змогу контролювати всіх без виключення водіїв та авто.

Banners block

3. Прогноз витрат майбутніх періодів

Планування витрат лише на поточний місяць недостатньо для повного контролю та максимальної їх оптимізації. Необхідні розрахунки та прогнозні показники на майбутнє. І це враховано в платформі FastData. Система сама аналізує витрати минулих періодів на основі фактичних даних з рахунків-фактур, їх види та динаміку. З наявних даних автоматично розраховуються витрати майбутніх періодів. При чому не тільки на пальне, а всі витрати: на оплату доріг, користування сервісами, купівлю супутніх товарів. Це дає змогу перевізникам вже сьогодні якісно та більш точно планувати свої бюджети на майбутнє.

Резюме
Оптимізація витрат на пальне одна з найважливіших задач сьогодення для всіх перевізників. Адже вони в деяких випадках становлять понад 50% від усіх витрат компанії. Оптимізувати їх можна у 3 послідовних кроки:

1. Проаналізувати витрати минулих періодів за допомогою аналітичної платформи FastData від Е100 та визначити які з них становлять найбільшу частку в загальній структурі витрат.

2. Встановити чіткий контроль та обмеження, щодо заправок на “дорогих” АЗС за допомогою фільтрів в Особистому кабінеті клієнта Е100.

3. На основі даних минулих періодів більш точно та якісно прогнозувати витрати майбутніх періодів за допомогою автоматизованих прогнозів у FastData.

Як отримати доступ до FastData?
Платформа доступна всім клієнтам E100, що використовують Особистий кабінет. Просто увійдіть до свого облікового запису та оберіть в меню пункт FastData. Для всіх клієнтів Е100 перші два місяці використання інструменту безкоштовні. А для українських клієнтів користування FastData безкоштовне без обмежень у часі.

Аналізуйте, робіть висновки, оптимізуйте витрати!

Почати роботу з Fast Data

1 - за даними сайту https://index.minfin.com.ua/markets/fuel/dt/

Twoja firma wydaje dużo na paliwo i chciałbyś obniżyć te koszty?

Z kartą flotową E100 zatankujesz bezgotówkowo i tam, gdzie jest najtaniej!

Przetestuj kartę bezpłatnie i zobacz jakie oszczędności może przynieść Twojej firmie

Udostępnij

Popularne artykuły